بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمين وأفضل الصلاة وأتم السلام على سيدنا ونبينا محمد وآله الطيبين الطاهرين.

خدا را سپاس مى گوييم که توفيق داد در نرم افزارى كردن منابع اسلامى به چنين دستاوردى برسيم و بتوانيم دسترسى به منابع را براى طلبه ى علوم اسلامى و عموم پژوهشگران چنين آسان کنيم و موجب صرفه جويى در وقت گرانبهاى آنان شويم .
پيش از اين دستيابى به اطلاعات کارى طاقت فرسا بود که بخش عمده اى از عمر دانشمندان و دانش پژوهان صرف آن مى شد . اکنون توانسته ايم هزاران و بلکه ميليون ها ساعت در وقت فضلا صرفه جويى کرده و کارى کنيم که بتوانند اطلاعات مورد نياز خود را در حداقل زمان ممکن بيابند و باقى وقت خود صرف تأمل و تحليل مطلب نموده و نتيجه ى تحقيقات خود را عميق و دقيق و موثق عرضه نمايند .
همچنين خدا را سپاسگزاريم که مراجع بزرگمان در دو شهر مقدس قم و نجف ، بسيار به هنگام ، در حدود ربع قرن پيش ، به اهميت اين موضوع پى برده و از پيشنهاد ما مبنى بر بهره گيرى از فناورى هاى نو استقبال نمودند .

به شکر خدا ، ثمره ى تمام تلاش هاى خود را در قالب نسخه‌ى دوم برنامه عرضه نموده و نام اين برنامه را از باب تيمّن ( برنامه کتابخانه ى اهل بيت علیهم السلام) گذاشته ايم ، زيرا اهل بيت (ع) دروازه ى شهر علم پيامبرند ، و اکنون ، عصر موعود (عجل الله تعالى فرجه الشريف) آنان است. پيامبر اکرم (ص) خبر داده بود که امت وى گرفتار پيشوايانى گمراه کننده خواهد شد ، زمين از ظلم و ستم آکنده مى گردد ، و مردم جهان ، تشنه ى ياد اهل بيت و عترت او مى شوند. تا آن که مهدى موعود آنان ظهورکرده ، به ظلم و جور پايان مى دهد و در سراسر زمين عدل و داد مى گسترد .

اکنون ، در بیست و پنجمین سال از کار خود ، توانستیم با عنايت مرجع بزرگ جهان تشیع ، حضرت آیت الله العظمی سیستانی دام ظله ، و با همکاری "پروژه شیعه" ، سایت کتابخانه اهل البیت علیهم السلام را در شبکه جهانی اینترنت عرضه کنیم.
امیدواریم که این تلاشها برای همگان مفید واقع شود.
علی کورانی عاملی
رجب الحرام - 1437

کاربر گرامی ، شما به سیستم وارد نشده اید!